Górskie szlaki turystyczne

Bliskość Tatr, sprawia, że Bukowina jest idealnym miejscem wypadowym na niezliczoną ilość górskich szlaków turystycznych. Najpopularniejszy z nich – Morskie Oko znajduje się zaledwie 14 km od obiektu. Dla bardziej wprawionych czekają Dolina Pięciu Stawów Polskich oraz najwyższy szczyt Polski, czyli Rysy o wysokości2501 m n.p.m.

Wodne atrakcje

Znajdujące się 3 km od rezydencji Termy Bukovina zapewnią rozrywkę całej rodzinie. Do dyspozycji mają Państwo 20 basenów z wodą termalną, jacuzzi, masaże wodne oraz 12 rodzajów saun. Kolejne obiekty tego typu znajdują się w Białce Tatrzańskiej – Termy Bania, Szaflarach – park wodny Gorący Potok oraz Termy w Chochołowie.

Aktywnie zimą

Narciarze i snowboardziści mają do wyboru kilka stacji narciarskich. Najbliższa z nich - Rusiń-Ski zapewnia trasy o zróżnicowanym stopniu trudności, dwie koleje krzesełkowe, dwa wyciągi orczykowe i wyciąg taśmowy dla najmłodszych. Kotelnica Białczańska, Koziniec, Jurgów-Ski to tylko nieliczne całej gamy dostępnych okolicznych ośrodków, najchętniej odwiedzanych przez miłośników białego szaleństwa.

Regionalne imprezy kulturalne

Cykliczne imprezy organizowane w Bukowinie Tatrzańskiej – latem Sabałowe Bajania - przybliżą Państwu góralską tradycję. Można na nich podziwiać stroje regionalne, posłuchać tradycyjnego śpiewu oraz obserwować pokazy tańców z Podhala, Spisza i Orawy. Karnawał Góralski zimą to przede wszystkim występy grup kolędniczych i kumoterki – konne wyścigi w zimowej scenerii. Dużym zainteresowaniem cieszą się także sztuki teatralne wystawiane przez Amatorski Zespół Teatralny.